Основні завдання студентського самоврядування Донецького національного медичного університету ім. М.Горького.

Основними завданнями студентського самоврядування є захист прав та інтересів студентів, забезпечення їх участі в управлінні вищим навчальним закладом, а також створення можливостей для гармонійного інтелектуального і творчого розвитку студентства, сприяння соціально-громадській активності здобувачів вищої освіти. Більш детально завдання студентського самоврядування викладені нжче відносно завдань секторів студентського самоврядування.

Сектор навчально-просвітницької роботи Студентської ради Університету проводить роботу з основних напрямків його діяльності:

1) популяризація та сприяння поширенню тенденції до високого рівня оволодіння теоретичними та практичними навичками, що пропонується навчальними планами;

2) залучення студентів Університету до обговорення питань удосконалення навчального процесу, вивчення досвіду зарубіжних країн та підготовка пропозицій щодо впровадження інноваційних технологій в навчальний процес;

3) подання рекомендацій для отримання грамот чи винагород студентам -

відмінникам, науковцям, громадським діячам.

2.16 Сектор організації дозвілля та морально-етичного виховання Студентської ради Університету проводить роботу з основних напрямків його діяльності:

1) організація культурного відпочинку студентів Університету;

2) організація тематичних вечорів, конкурсів, диспутів, культурно-масових заходів;

3) популяризація здорового способу життя та залучення студентів Університету до занять у спортивних секціях.

Сектор інформації, соціологічних досліджень та зовнішніх зв'язків Студентської ради Університету проводить роботу з основних напрямків його діяльності:

1) інформування студентів про рішення Студентської ради, Наглядової ради, Вченої ради Університету;

2) повідомлення членів Студентської ради про проведення позачергових засідань Студентської ради.

3) підтримка взаємозв'язків з іншими навчальними закладами;

4) здійснення обміну студентським делегаціями між навчальними закладами та інші види співпраці з ними;

5) співпраця з редакцією університетської газети;

Сектор гуртожитків та студентської сім'ї Студентської ради Університету проводить роботу з основних напрямків його діяльності:

1) представництво в комісії з поселення;

2) контроль за забезпеченням для студентів належних умов проживання у гуртожитках;

3) контроль за дотриманням студентами Правил проживання у гуртожитку. З цією метою можуть бути створені відповідні студентські групи, які можуть фіксувати порушення Правил проживання у гуртожитку.

Сектор інформації, волонтерської і громадської діяльності Студентської ради Університету проводить роботу з основних напрямків його діяльності:

1) заохочення студентів до волонтерської та громадської діяльності;

2) організація волонтерських та громадських заходів;