У листопаді 2013 року відбулася визначна подія у вітчизняній ревматології – VI Національний конгрес ревматологів України. Захід проходив 19–21 листопада у Палаці мистецтв «Український дім» (м. Київ). У доповідях провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців були представлені передові здобутки світової та української ревматології, що сприятимуть подальшому вдосконаленню терапії ревматичних захворювань в Україні.
На цю подію, непересічну в науковому медичному просторі, з’їхалося чимало гостей з усіх куточків нашої країни. У заході також взяли участь представники країн близького (Росія, Білорусь) та далекого (Німеччина , Австрія, Франція) зарубіжжя. Програма включала пленарні та секційні засідання, лекції відомих спеціалістів, семінари, симпозіуми, майстер-класи, стендові доповіді. У рамках цього заходу також було проведено конкурс молодих вчених.
Основними науково-практичними напрямками конгресу були :
- інноваційні методи діагностики та лікування ревматичних захворювань;
- лікування біологічними агентами в ревматології: зарубіжний та вітчизняний досвід застосування;
- ураження серцево-судинної системи у пацієнтів з ревматичними захворюваннями;
- інфекції та ревматичні хвороби;
- ревматичні хвороби і туберкульоз;
- сучасні аспекти застосування глюкокортикоїдів та НПЗЗ при ревматичних захворюваннях;
- проблеми остеопорозу при ревматичних захворюваннях;
- ортопедичні проблеми в ревматології;
- актуальні питання дитячої кардіоревматології;
- сучасна діагностика та аспекти фармакотерапії системних хвороб сполучної тканини;
- стан і перспективи післядипломної освіти в області ревматології;
- особливості надання медичної допомоги населенню в сучасних умовах.
У рамках сесії стендових доповідей мною була представлена робота на тему: «Вплив людського рекомбінантного еритропоетину на активність запального процесу у хворих на ревматоїдний артрит та анемію хронічного захворювання», виконана на кафедрі внутрішньої медицини № 1 ДонНМУ ім. М. Горького під керівництвом професора, доктора медичних наук Ватутіна М.Т. Після підбиття підсумків заходу мене нагородили дипломом ІІІ ступеня за активну наукову діяльність в ревматології.
Можна із впевненістю сказати, що VІ Національний конгрес ревматологів України став новою яскравою сторінкою у вирішенні проблеми захворюваності на ревматичну патологію, запропонував ефективні та дієві варіанти реалізації поставлених завдань і втілення стратегічних планів у практичну медицину. Робота конгресу охопила найважливіші напрямки ревматології, а виступи провідних ревматологів, як вітчизняних, так і зарубіжних, сприятимуть подальшому розвитку ревматології.

Аспірант кафедри внутрішньої медицини № 1,
Смирнова Ганна