Безжальна статистика стверджує, що 9 з 10 людей мають нерівні або викривлені зуби, причому майже в половині випадків потрібне втручання ортодонта, інакше велика ймовірність розвитку супутніх захворювань. Існують також методи виправлення прикусу хірургічним шляхом (при глибокому дистальному або мезиальном прикусе зубів), проте операція ця досить складна, ціна досить висока. Як правило, призначається пацієнтам з глибоким неправильним прикусом, коли носіння брекетів не виправить дефект.

Викривлені зуби сягають своїм корінням в дитинство, наприклад, якщо дитина довше, ніж передбачалося смоктав соску або палець, розгризали тверді предмети, тоді потрібно вирівнювання зубів у дітей - або, якщо харчуватися занадто м'якою їжею, яка не дає, м'язам і зубам тренувального навантаження

Які ризики виникають мати викривлені зуби?

Викривлені зуби заважають людині повноцінно пережовувати їжу, а це створює додаткове навантаження на шлунок і як наслідок викликає нові захворювання.

У місцях аномального зіткнення зубів стирається і стоншується їх емаль - зуби стають надчуттєвими.

Виникають захворювання зубної порожнини різного характеру - болі, клацання, хрускіт під час прийому їжі або розмови, деформація вісочноніжнечелюстного суглоба і т.д.

Доглядати за викривленими зубами набагато складніше, ніж за рівними, і не у всіх це виходить - з часом стан зубів буде тільки погіршуватися.

Нерівності зубного ряду викликають порушення дикції, а також психологічний дискомфорт у людини, адже посмішка - це те, що створює враження про людину при першій зустрічі.

На зміну малоестетичний пластинках сьогодні прийшли функціональні і практично непомітні пристосування для виправлення прикусу: у дітей це пластинки, трейнери і функціональні апарати, а у дорослих - металеві, керамічні і сапфірові брекети. До речі, у дорослих цей процес займає набагато більше часу, ніж у дітей, проте за рік-два можна досягти дуже хороших результатів.

До слова, виправлення прикусу у дитини 9-10 років - процес теж нешвидкий, адже він фактично супроводжує зростання і формування зубних рядів. Найголовніше - бути весь цей час під пильним наглядом ортодонта і дотримуватися його рекомендацій.

Виправлення прикусу за допомогою брекет-системи триває до двох років і проходить також під контролем ортодонта. Сучасні брекет-системи відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, а сапфірові або керамічні практично непомітні на зубах. Процедура установки і активації безболісна, а в результаті зуби стають рівними і красивими, надаючи їх власнику безсумнівну впевненість в собі. Подумати тільки: які чудеса здатна творити справжня красива посмішка!