Шановні першокурсники, викладачі та студенти вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів України!

Анищенко Александр Владимирович Від імені Колегії Міністерства охорони здоров’я України та особисто від себе щиро вітаю Вас з прекрасним та хвилюючим святом - Днем знань та початком нового навчального року.

Наші окремі вітання понад 40 тисячам студентів першокурсників, яких радо приймає до своїх лав вища медична школа України із віковими традиціями, великими педагогічними, науковими здобутками та перспективами. Це свідчить про те, що наша молодь вірить в медицину і сповідує гуманістичні ідеали лікарського мистецтва.

Висловлюю глибоку повагу високоповажним професорам і доцентам, а також усім викладачам вищої медичної школи за їх  подвижницьку працю і щедрий талант передавати свої знання і неоціненний практичний досвід новим поколінням медиків, фармацевтів і провізорів.

Початок нового навчального року відбувається в особливий для країни час, коли Президентом України В.Ф.Януковичем, Парламентом та Урядом країни визначений стратегічний шлях реформування вітчизняної охорони здоров’я та поставлені нові відповідальні завдання щодо забезпечення якісної і доступної для населення медичної допомоги.

У пілотних регіонах нашої країни та м. Києві вже впроваджуються нові принципи системи надання медичної допомоги населенню, відкриваються сімейні амбулаторії, університетські клініки, реорганізується екстрена та невідкладна допомога.

Для Міністерства охорони здоров’я України одним з головних завдань є якісне кадрове забезпечення та відповідність рівня вищої медичної та фармацевтичної освіти сучасним світовим стандартам, оскільки тільки висококваліфікований і підготовлений фахівець може надати якісну медичну допомогу людині.

Проте все залежатиме від Вашої наполегливості та одержимості в освоєнні лікарського мистецтва, якому треба вчитись усе своє професійне життя. Нехай вірність традиціям вітчизняної медицини, прагнення до нових знань, впевненість у власних силах, гуманізм та милосердя будуть Вашими незмінними супутниками на шляху до отримання високого звання «Доктора медицини».

Бажаю всім студентам, викладачам і професорам вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів творчої наснаги й натхнення, вагомих здобутків у праці і навчанні на благо Батьківщини та охорони здоров’я українського народу!

З повагою
Міністр охорони здоров’я                                           Олександр Аніщенко