У Донецькому національному медичному університеті ім. М. Горького пройшла в режимі он-лайн відео трансляція лекції радника Міністра МОЗ України з питань туберкульозу, Головного  позаштатного  фтизіатра Департаменту охорони здоров’я Донецької обласної держадміністрації, заступника головного лікаря Донецької обласної клінічної туберкульозної лікарні, Ковальової Ганни Григорівни за темою «Актуальні питання та практичні аспекти підвищення ефективності Загальнодержавної програми протидії захворювання на туберкульоз в Україні»
Наш університет прийняв естафету всеукраїнських відкритих лекцій з актуальних питань охорони  здоров’я,  започаткованих  за ініціативою Міністра охорони здоров’я України Р. В. Богатирьової. Першу лекцію провела Радник Міністра з питань туберкульозу, Головний  позаштатний  фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Донецької обласної держадміністрації, заступник головного лікаря Донецької обласної клінічної туберкульозної лікарні, Ковальова Ганна Григорівна за темою «Актуальні питання та практичні аспекти підвищення ефективності Загальнодержавної програми протидії захворювання на туберкульоз в Україні». Ця тема взята неспроста, адже відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є проблемою світової спільноти.
Щороку в світі захворюють на туберкульоз 8,7 млн, помирають – 1,4 млн осіб. На сучасному етапі Україна віднесена до групи країн з високим тягарем туберкульозу. Питання боротьби з цією хворобою в Україні на сьогодні є одним з пріоритетів державної політики в сфері охорони здоров’я і соціального розвитку. Виконання попередніх загальнодержавних програм протидії захворюванню на туберкульоз дозволило покращити епідеміологічне становище в країні щодо цієї недуги.
Однак відзначається ріст випадків коінфекції туберкульоз/ВІЛ, поширення мультирезистентного туберкульозу, залишається недостатньою ефективність лікування хворих на заразні форми.
Розв’язання зазначених проблем можливе саме шляхом виконання діючої загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки, і ми маємо нагоду обговорити сьогодні найбільш актуальні питання боротьби з туберкульозом у нашій країни. У залі були присутні студенти старших курсів, лікарі-інтерни, керівники протитуберкульозних закладів охорони здоров’я, співробітники кафедри фтизіатрії та пульмонології. Після лекції до Ганни Григорівни, звернулися з запитаннями лікарі з обласних протитуберкульозних диспансерів Київщини, Полтавщини, Вінниччини, а також фахівці Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького. На завершення лекції до аудиторії приєдналася Раїса Василівна Богатирьова, яка дала чіткі розпорядження позаштатним спеціалістам по впровадженню Донецького досвіду боротьби та профілактики туберкульозу в регіонах країни, а також наголосила на тому, що кожний лікар несе особливу відповідальність за поширення хвороби.
Оскільки ця лекція проходила напередодні професійного свята, то Міністр охорони здоров'я з радістю привітала колег та  побажала здоров'я, і впевненості в тому, що професія медичного працівника завжди була і буде почесна. Особливо подякувала ректору, член-кореспонденту НАМН України, Заслуженому діячу науки і техніки України, доктору медичних наук, професору Думанському Юрію Васильовичу за організовану на високому рівні лекцію.
Даний спосіб спілкування є надзвичайно важливим, тому що використання сучасних телекомунікаційних технологій у такому форматі співпраці надає можливість фахівцям всієї країни обмінятися думками з актуальних питань, принципів реформування системи, поспілкуватися безпосередньо з найвищим керівництвом та зрозуміти основні напрямки розвитку охорони здоров’я.