Член спеціалізованої вченої ради Д 11.600.06 по захисту докторських дисертацій за спеціальностями: 14.01.07 – онкологія; 14.01.23 – променева діагностика та променева терапія; 14.03.02 – патологічна анатомія.

Завідувач кафедри онкології ДонНМУ;
Генеральний директор комунального клінічного лікувально-профілактичного закладу „Донецький обласний протипухлинний центр”.
Доктор медичних наук
Професор
Академік НАМН України
Заслужений діяч науки і техніки України
Член правління товариства онкологів України
Головний редактор і член редакційної ради журналу «Новоутворення»
Член спеціалізованої ради Д 11.559.01 за спеціальністю 14.01.03 – хірургія
Провідний учений в галузі експериментальної і практичної онкології.
Основні напрями наукової діяльності: удосконалення методів діагностики і лікування онкологічних захворювань стравоходу, шлунка, ободової і прямої кишок, розробка нових підходів до оперативних втручань в онкології шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, злоякісних пухлин язика і слизової оболонки ротової порожнини, спрямованих на реконструкцію втрачених функцій, розробка нових ефективних методів комплексного лікування злоякісних пухлин, особливо ендолімфатичної і внутішньоартеріальної хіміотерапії; розробка і впровадження новітніх методів медичної реабілітації онкологічних хворих, збереження якості їхнього життя і відновлення працездатності.
Автор понад 800 наукових праць, 15 монографій, 14 навчальних посібників, понад 280 свідоцтв на винаходи і патенти.
Видана книга для широкого кола читачів російською й українською мовами „Переможемо рак разом”.
Під його керівництвом захистились 12 докторів і 35 кандидатів медичних наук.
За досягнуті успіхи в лікуванні онкологічних хворих та наукові досягнення нагороджений:
-    Грамотою Президії верховної ради СРСР та орденом „Знак Пошани”;
-    Двома срібними, однією бронзовою медаллю ВДНГ СРСР;
-    Почесним знаком Президента України 3, 2 і 1 ступеня;
-    Дипломом Європарламенту;
-    Орденом „Герой України”;
-    Золотою медаллю національної академії України.