У ДДМА пройшов X Всеукраїнський фестиваль науки

1str

19 травня у Донбаській державній машинобудівній академії відбулося урочисте розширене засідання Ради Донецького наукового центру НАН і МОН України, присвячене Дню науки, що проводився в рамках X Всеукраїнського фестивалю науки.

2str

Фестиваль науки проводиться у ДДМА вперше. Через військові дії Донецький науковий центр був переведений до Краматорська, у ДДМА, а ректор Академії професор Віктор Ковальов став його керівником. У вітальному слові Віктор Ковальов наголосив, що Дні науки в нашій Академії вже тривають більше місяця і логічним продовженням їх є проведення X Всеукраїнського фестивалю науки.

3str

У засіданні Ради взяли участь заступник директора департаменту освіти і науки Донецької обласної адміністрації О.П. Макаренко; начальник відділу освіти департаменту Донецької обласної адміністрації В.Є. Тарасов; секретар міської ради Д.В. Ошурко, академік-секретар Відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи, академік НАН України Е.М. Лібанова, заступник голови Луганської обласної науково-координаційної ради Донецького наукового центру НАН і МОН України, проректор Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, д-р техн. наук, професор Е.В. Потапенко; голова Донецького відділення Малої академії наук України О.В. Євдокімова, відомі вчені академічних установ та вишів Донецької, Луганської областей, міст Києва, Дніпропетровська та Вінниці.

Офіційні особи Доноблдержадміністрації і міської ради привітали науковців області. Вони відзначили їх вклад у розвиток різних галузей господарства області. Також Оксана Євдокімова відзначила велику роботу всіх вишів із залучення школярів до науки через Малу академію наук.

З національним докладом «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі» виступила академік-секретар Відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи, академік Національної академії наук України Елла Лібанова.

Видатні вчені наукового центру були нагороджені відзнаками Донецької обласної державної адміністрації та Краматорського міськвиконкому.

Подякою Донецької обласної державної адміністрації була нагороджена Єрмолаєва Майя В'ячеславівна – професор кафедри внутрішньої медицини № 1 Донецького національного медичного університету ім. М.Горького, доктор медичних наук, професор.

Почесною грамотою Краматорського міського голови був нагороджений Дубина Сергій Олександрович – в.о. завідувача кафедри анатомії людини, топографічної анатомії та оперативної хірургії Донецького національного медичного університету ім. М.Горького, кандидат медичних наук.

4str

5str