Черкаські медичні ралі-2018

Студенти ДНМУ гідно представили університет на «Черкаських медичних ралі-2018»

Нещодавно студенти другого медичного та міжнародного медичного факультету ДНМУ повернулися зі змагань бригад швидкої медичної допомоги «Черкаські медичні ралі-2018».

Олександр Бабенко, Костянтин Герцик та Феруз Йокубов пройшли відбір. Представником команди ДНМУ була Тамілла Асрієва.

Перш, ніж поїхати на змагання, студенти Донецького національного медичного університету пройшли спеціальний конкурс , у журі якого були викладачі ДНМУ та лікарі ТМО «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області». Учасники відбіркового туру мали виконати чотири завдання: два практичних, одне усне та одне тестове теоретичне завдання. У результаті журі обрало трьох найбільш підготовлених студентів. Підготовка до змагань тривала впродовж двох місяців на базі Центру медицини катастроф.

З 40 команд-учасників престижних міжнародних змагань, шість були студентськими. Це команди – Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, дві команди Черкаської медичної академії, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» (Полтава), команда ДНМУ та команда з міста Каунаса (Литва). Проводилися медичні ралі на базі табору Дахнівська Січ, що у Черкасах.

Перед початком змагань учасники взяли участь у міжнародній конференції за участю лікарів з Ізраїлю, США, Литви. Спеціально для усіх лікарів, фельдшерів та студентів проводилися майстер-класи, на яких можна було одразу застосувати на практиці знання, отримані від закордонних гостей.

Під час конференції учасники отримали безцінні поради від іноземних колег: дізналися, як у них проходить лікування – які препарати призначають за протоколом, яке технічне оснащення використовують для діагностики хвороб.

Цікаву лекцію щодо першої допомоги та дій медичного персоналу у разі теракту провів лікар з Ізраїлю Гаррі Гройсман - країни, де, як і в Україні, не з чуток знають про війну. «Ніхто не застрахований від теракту. І зазвичай ніхто не готовий, щоб себе захистити», - констатував він, зазначивши, що готовність діяти у таких ситуаціях може зменшити кількість людських жертв. Лікар розповів, як практичне навчання діям у разі теракту проходить в Ізраїлі, що може бути цілком прийнятним для вищих навчальних закладів, особливо медичного спрямування, і в Україні. Основна відмінність у тому, що в Ізраїлі такі навчання час від час проводяться без попередження. Це, хоча, і шокує учасників, які думають, що їм погрожують терористи, але одночасно дозволяє якісно відпрацювати свої дії.

По завершенню тренінгів, лекцій та семінарів, увечері другого дня проводилось жеребкування учасників ралі. Команді ДНМУ було присвоєно №27. Варто сказати, що всі студенти, фельдшери, лікарі отримували однакові завдання, без «знижок» на вік та досвід. Першим було тестування, друге – це завдання для водія «швидкої», який під час конкурсного маршруту мав об’їхати усі перешкоди та виконати складні віражі. У студентських командах були професійні водіїї, які реально працюють у бригадах швидкої медичної допомоги своїх міст та областей.

Впродовж наступних двох днів конкурсні завдання були максимально наближеними до реальних умов: починалося все з виклику диспетчера, бригада отримувала завдання та виконувала його. Варто сказати, що за діями учасників слідкувало міжнародне журі. За десять хвилин необхідно було визначитись з діагнозом та надати медичну допомогу. Біля кожної команди був суддя, за правильністю дій виставлялись бали, відповідно до яких виводилась рейтингова таблиця.

До змагань долучились, окрім представників бригад ШМД, і представники поліції та рятувальники. Але вони не брали участь у перегонах, а виконували функції, які зазвичай покладаються на ці служби у реальних обставинах. А обставини були такі: бригада на «швидкій» транспортує пацієнта з однієї лікарні в іншу. І в цей момент автомобіль «103» врізається на перехресті в іншу машину, у результаті ДТП травмувалась людина. Тоді бригада розділяється: хтось лишається з першим пацієнтом, а комусь треба рятувати травмованого водія.

Імітували ситуацію, що перекинувся мотоцикл, бо у мотоцикліста стався анафілактичний шок через укус оси. Інша задача – неадекватний чоловік взяв у заручники жінку, але встигає порізати її, хоч і прибула поліція: треба зупинити кровотечу.

Також учасникам запропонували ситуацію з масовим ураженнням: у результаті вибуху на пляжі семеро людей постраждали. Необхідно було сортування потерпілих у червоній, жовтій, зеленій зоні за ступенем травм.

Було завдання і на диспетчерські функції. Один член команди грав роль диспетчера і мав по телефону проконсультувати свідка, який побачив непритомну людину на вулиці.

І хоча призових місць команда не посіла, головними для учасників були не призи чи високі місця на п’єдесталі, а безцінний досвід роботи в екстремальних умовах, поруч з професіоналами своєї справи. В рейтинговій таблиці студенти показали себе з найкращого боку, отримавши важливі знання для майбутніх змагань, у яких обов’язково братимуть участь аби вдосконалюватись.

Участь у змаганнях була б неможливою без активного сприяння керівництва Донецького національного медичного університету та ТМО «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області», який надав повністю укомплектований обладнанням автомобіль з водієм, тож студенти щиро дякують за допомогу та можливість взяти участь у такому масштабному форумі.