Круглий стіл у Верховній Раді України

07 червня 2018 року у Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему «Освітній терор на тимчасово окупованих територія Донбасу», на якому відбулося обговорення низки важливих питань  які пов’язані з порушенням прав людини в контексті освітнього процесу. Захоплення злочинними сепаратистськими рухами під керівництвом та за підтримки російських збройних сил окремих територій Донецької та Луганської областей, а також збройна окупація та анексія Кримського півострова створили значні перешкоди для реалізації права на отримання освіти громадянами України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або стали вимушеними переселенцями.

До участі у роботі круглого столу було запрошено керівництво Донецького національного медичного університету. У проведенні заходу прийняла участь представник ректората Наволокіна Алла Сергіївна.

У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники профільних міністерств та відомств.

Одним із пріоритетних напрямів держави з початку російської агресії проти України є збереження життя і здоров’я дітей та забезпечення їх права на освіту. Незважаючи на всі перешкоди країни-агресора,  для випускників шкіл запроваджено нову спрощену процедуру вступу до українських вишів. Лише у минулому році за спрощеною процедурою до закладів вищої освіти вступило понад 1,5 тис. осіб, що на третину більше, ніж торік, з яких майже 80 відсотків навчатимуться за рахунок коштів державного бюджету.

Як відомо, в ДНМУ діє освітній центр «Донбас-Україна», де випускники шкіл з тимчасово непідконтрольних територій України можуть пройти підсумкову атестацію та отримати документи про освіту українського зразка. Також  в ДНМУ затверджено особливий порядок прийому на навчання для абітурієнтів, що отримали освіту на тимчасово непідконтрольних територіях.