Наукова конференція в Узбекистані

11-12 травня 2018 року в Узбекистані відбулась 72-а науково-практична конференція студентів-медиків та молодих вчених із міжнародною участю «Актуальні проблеми сучасної медицини». Делегація до м. Самарканд була відправлена і від нашого Донецького національного медичного університету у складі: асистента кафедри онкології та радіології Яремчук А.М., студента 4 курсу Хижого Б.П. та студентки 4 курсу Кащій У.Л.

Перший день наукової конференції розпочався з екскурсії по Самаркандському державному медичному інституті та привітального слова  ректора Шамсієва А.М. Після екскурсії всі учасники, викладачі та головуючі були зібрані в актовому залі, де відбулося пленарне засідання. Було заслухано декілька робіт, серед них і доповідь студента нашого ДНМУ Хижого Б.П.: «Ускладнення при променевій терапії базаліом шкіри».  До складу головуючих на засіданні  увійшла і Яремчук А.М. – асистент кафедри онкології і радіології ДНМУ.  По закінченні офіційної частини всі учасники відправились на свої секційні засідання. Ще одна наша студентка – Кащій Уляна виступила на секції морфології з роботою «Вивчення тривожності та депресії на фоні прийому екзогенного мелатоніну».  Студенти нашої AlmaMater заслухали багато робіт, з яких вони змогли отримати нові знання та досвід, а, також, поділитися своїми.

Увечері відбулося нагородження, де студенти нашої делегації - Хижий Богдан та Кащій Уляна стали переможцями в своїх секціях і отримали дипломи перших ступенів за свої роботи.  Завершився перший день дружньою вечерею, де гості конференції змогли ближче познайомитись один з одним та зі студентами Самаркандського державного медичного інституту. Окрім цього, усі учасники та викладачі, які приїхали з інших місць, були нагороджені подарунками: дівчата та жінки  отримали шалі та вишиті жилети, а хлопці та чоловіки – тюбетейки.

На другий день організатори конференції влаштували велику кількість екскурсій по найбільш цікавим пам’яткам Самарканду: площа Регістан, мавзолей Гур-Емір, ансамбль Амір-Тімур, мечеть Бібі-Ханум, медресе Шер-Дор, Сіабський базар, ансамбль Ходжа-Ахрар, музей виноробства.