Патріотичний флешмоб до Дня вишиванки провели у Кропивницькому

17 травня в Україні відзначають День вишиванки. Святкують його не так давно, але за короткий час вишиту сорочку у третій четвер травня одягають все більше українців. Таке свято сьогодні є чудовою нагодою одягти вбрання, у якому ходили усі українці ще сто років тому, і яке вдалося не втратити аж до проголошення незалежності нашої держави. І хоча зараз вміння вишивати вже не передається з покоління в покоління, традиція носити вишиванку не забувається саме завдяки таким святам.

У Донецькому національному медичному університеті студенти та викладачі другого медичного і міжнародного медичного факультетів залюбки змінили цього дня білі халати на вишиванки. В університеті навчаються громадяни різних країн, тому День вишиванки є чудовою нагодою представити національні традиції українців.

У актовій залі асистент кафедри анатомії людини №2 Тамілла Асрієва разом з охочими студентами організувала святковий концерт та танцювальний флешмоб. Відкрили заходи виконанням національного Гімну. Привітала студентів та викладачів помічник ректора ДНМУ Алла Наволокіна та подякувала за активну участь у підготовці свята. Студенти підготували слайд-шоу про минулорічне свято та створили відеоролик, у якому прочитали український вірш про вишиванку.

Зі сцени звучали українські пісні, їх виконували як студентки національного факультету, так іноземні студенти ДНМУ. Тимур з Узбекистану виконав класичну композицію «Ніч яка місячна», а Тіматі з Гани разом зі студенткою Асею заспівали запальну пісню, розгорнувши наприкінці український прапор. Окрім цього, узбецькі студенти подарували глядачам андижанську польку.

Але без гопака та українських танців свято вишиванки було б неповним. Тож студенти обох факультетів провели танцювальний флешмоб під «Дикі танці» Руслани. На завершення свята студенти медичного університету ще раз повторили танцювальний виступ біля «Янгола-охоронця» та зробили безліч фото як згадку про те, що щира посмішка і вишиванка здатні об’єднувати людей.