2 квітня - Всесвітній день розповсюдження знань про аутизм

Дуже часто, ідучи на вулиці, чи знаходячись у громадському транспорті, ми можемо зустріти особливих дітей, що відрізняються від звичайних. Вони живуть у своєму кольоровому, мовчазному світі, створюючи власний всесвіт у своїй голові. Але це не означає, що потрібно лякатися таких діток, адже вони не є небезпечними для оточуючих, а навпаки, потребують їх уваги і підтримки. Саме такими і є діти з аутизмом. Їх поведінка є для них лише певним способом сховатися від страшного та незрозумілого світу, в якому ці діти не почувають себе комфортно і захищено. І це не їх провина. А ми часто не до кінця розуміємо хто вони і відштовхуємо їх через свій власний страх. Тому кожного разу, коли ви побачите дитинку з такими вадами, задумайтесь, перш ніж робити певні висновки.

Щоб підтримати таких діток та розповісти оточуючим більше про їх життєві труднощі, волонтери Донецького національного медичного університету провели акцію з метою підтримки дітей хворих на аутизм. Вони одягнули блакитний одяг, що є символом цих «діток дощу» та розповсюджували серед жителів м. Краматорська інформацію про них і їх хворобу. Така акція була вкрай необхідною, адже нам треба навчитись проявляти співчуття до цих дітей, допомагати перебороти страх цього світу і навчити їх радіти життю. Багатьом відомим діячам культури, мистецтва і навіть науки в дитинстві було поставлено такий діагноз, але вони виявились талановитими та неординарними особами і досягли значних успіхів, можливо якраз через своє особливе світосприйняття. Пересічні громадяни зацікавилися отриманою інформацією. Більшість з них зізнались, що колись чули про аутизм, але не могли чітко пояснити, що це за хвороба. Наші волонтери допомогли їм розширити спектр знань з цієї проблеми і, що найважливіше – змінити відношення до неї. Тому, можна вважати, що акція досягла свого результату.