Студенти ДНМУ показали літературно-музичну композицію за мотивами творчості Тараса Шевченка

Впродовж березня в Україні відзначаються Шевченківські дні до чергової річниці з дня народження Кобзаря. Студенти Донецького національного медичного університету активно проводять заходи, що розкривають культуру багатьох інших країн Світу, проте постійно знайомлять іноземних колег та самі глибше вивчають свою літературу та духовні традиції. «Учитесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь», - ці безсмертні рядки, що стали заповітом для нинішніх українців, цілком можуть слугувати девізом для тих, хто навчається у ДНМУ.
        Тож, студенти показали на сцені університету в Кропивницькому літературно-музичну композицію, присвячену творчості великого поета. Організатором заходу виступила викладач кафедри філософії та гуманітарних дисциплін №2 Ганна Патлата спільно з викладачем англійської мови кафедри Аліною Сьомак.
Розпочалася композиція з поезії «Доля», яку прочитали не лише українською, а й іншими мовами, у відеоролику, який заздалегідь підготували українські та іноземні студенти. Учасники вистави презентували особистість Шевченка у різних вимірах — Шевченко-поет, Шевченко-художник та Пророк українців. Глядачі дізналися про дитинство Тараса, образ матері у творах.
         Цілу низку своїх поезій Тарас Шевченко присвячував долі української жінки, яку могла знищити як непосильна праця, так і кохання до заможного пана. На ошукану жінку при надії чекав осуд суспільства, що практично завжди призводив до трагічного фіналу. Тому постановка за уривками поеми «Відьма», де головною героїнею виступає саме така жінка, та талановита гра студентів справила сильне враження на глядачів.
         Багато віршів Шевченка поклали на музику, тож студенти майстерно виконали їх на сцені. Тут, зокрема, звучали «Думи мої», а потужним фіналом стало виконання «Заповіту» та його музична інтерпритація усіма учасниками заходу.
Організатор заходу Ганна Патлата зазначила, що такі зібрання мають культурно-просвітницьку мету, оскільки майбутньому лікареві важливо розвивати свою духовність та поглиблювати знання про оточуючий світ. Подякував викладачам та студентам за участь у заході декан другого медичного факультету Петро Сидоренко, та зазначив, що усі ми маємо честь виконувати заповіт Великого Кобзаря.