Тиждень права

У рамках Тижня права на другому медичному факультеті ДНМУ провели лекцію про юридичну відповідальність медичних працівників

У рамках Всеукраїнського тижня права 7 грудня на другий медичний факультет ДНМУ у Кропивницькому завітали представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зі студентами медичного ВНЗ спілкувалися про юридичну відповідальність медичних працівників. Заступниця директора Центру Олена Шишкарьова розповіла про мету його створення та юридичні послуги, які можуть отримати від держави ті, у кого немає можливості їх оплачувати. Центр працює в обласному центрі цілодобово, тож пані Олена поділилася його контактами та розказала про проект «Я маю право», який навчає громадян, як захищати свої права.

Ангеліна Дуднік, адвокат Центру, провела короткий огляд законодавства України, що передбачає відповідальність медпрацівників за порушення прав людини. Зокрема, майбутні лікарі дізналися, що кожен пацієнт має право на таємницю про стан здоров'я, а роботодавцям заборонено звертатись до лікарень з приводу діагнозу працівника. В залежності від того, до яких наслідків призвело розголошення таємниці, на лікаря або медпрацівника може чекати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Аудиторія підключилася до дискусії: чи можна розголошувати діагноз самому пацієнту та дізналися про випадки, коли це небажано.

Окрім розголошення відомостей, відповідальність настає за зараження вірусом імунодефіциту, незаконну лікувальну діяльність, насильницьке донорство, проведення дослідів на пацієнтах та інші злочини, які призводять до шкоди для життя та здоров'я пацієнта.

Окрім цього, Ангеліна Дуднік навела приклади резонансних справ, які мали місце в Україні. Завдяки візиту юристів студенти отримали знання, які обов'язково будуть корисними їм у майбутньому.

Іноземні студенти ДНМУ відвідали лекцію у рамках  Всеукраїнського тижня права

З 4 по 10 грудня в державі проходив Всеукраїнський тиждень права, який запроваджено указом Президента України. Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.

У Тиждень права у вищих навчальних закладах проходять тематичні конференції, семінари та дискусії. 6 грудня студенти міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету у Кропивницькому спілкувалися з головним спеціалістом сектора юридичного забезпечення обласного Управління Державної міграційної служби Оленою Сьоміною. На зустрічі були присутні помічник ректора з навчально-виховної роботи Алла Наволокіна, начальник міжнародного відділу університету Ірина Торбенко та викладач історії України Анатолій Сустрєтов.

Іноземним студентам розповіли, що на території України діє Загальна декларація прав людини та Європейська конвенція прав людини. Документи сповідують принципи, що всі люди народжуються рівними, вільними та повинні діяти по відношенню один до одного у дусі братерства. Про інші основоположні права людини — право на життя, свободу та особисту недоторканість, теж нагадали студентській аудиторії. Олена Сьоміна зазначила, що кожна людина повинна знати свої права та дотримуватись обов'язків.

Після лекції студенти отримали відповіді на усі запитання, які їх цікавили. Окрім цього юрист нагадала, що з питаннями юридичного характеру вони можуть звертатися безпосередньо до профільного відділу ДМС.

ММФ 2

ММФ 3