Вечір-реквієм до роковин Голодомору

Студенти другого медичного факультету провели вечір-реквієм до роковин Голодомору

У Кропивницькому студенти медичного факультету №2 провели вечір-реквієм до Дня пам'яті жертв Голодомору - сталінського геноциду 1932-33 років, який мав за мету знищити мільйони хліборобів, кращих представників нації.

"Україна пережила три Голодомори, але найбільшою трагедією став Голодомор 1932-33 років. Сьогодні у нас вечір пам'яті, присвячений тим, хто лишився живим", - зазначив викладач історії України Анатолій Сустрєтов, який ініціював та організував зустріч.

На парти поклали окрайці чорного хліба - саме таку денну норму мали жителі великих міст. У селян, які хліб вирощували, відібрали і це. У пам'ять про невинно загиблих на столах запалили лампадки, а на стіні розмістили експозицію страшних картин Голодомору.

Студенти першого курсу самостійно підготували сценарій - читали вірші про винищення штучним голодом, а також спогади земляків, які пережили ті часи.

Ганна Іванко зі Злинки Маловисківського району загадувала, що їли кукурдзиння - Сталін все повивозив. Микита Гедзь згадував, що родину з десяти чоловік врятувала корова. Студенти озвучили приклади канібалізму серед людей, доведених до відчаю.
"Згадайте у молитвах всіх невинно загиблих та запаліть свічки", - нагадали ведучі усім учасникам.

На завершення вечора українські та іноземні студенти схилили голови у хвилині мовчання, в пам'ять про тих, хто не пережив Голодомор.