Професори УВМА прочитали лекції для студентів ДНМУ

21 листопада студенти 6-х, 5-х та частково 4-х курсів прослухали блок лекцій від професорів та доцентів Української військово-медичної академії. В наш складний час ці лекції життєво необхідні студентам-медикам, бо ніхто не знає, що може статися через рік, неділю або годину.

Першим розпочав свою лекцію професор Заруцький Я. Л. на тему: “Вогнепальна рана – сучасні підходи до лікування”. Особливу увагу в своїй доповіді Він приділив вакуумній терапії та її особливостям. Професор розповів про застосування VAC в лікуванні ран шиї, грудної клітки, живота, тазу та кінцівок.

Далі слово передали д.м.н., професору Бур’янову О. А. Він доповідав аудиторії про: “Сучасні хірургічні методи лікування вогнепальних поранень кінцівок”. Важливим моментом в лекції було поняття компартмент синдрому, його діагностика та лікування. Професор пояснив студентам важливість фасціотомії та її переваги у порівнянні з недоліками.

Завершував блок лекцій доцент, к.м.н. Коваленко В. М. з темою: “Особливості лікування сучасних вогнепальних поранень щелепно-лицевої ділянки”. Він звернув угвагу на те, що ця тема особливо важлива для майбутніх стоматологів, яким доведеться зіштовхнутися з такими пацієнтами.

В завершення всього, представники Української військово-медичної академії подарували свої збірники в.о. ректора - Заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату Державної премії України, доктору медичних наук, професору Петру Геннадійовичу Кондратенко. Професор Заруцький Я. Л. побажав студентам-медикам наснаги у навчанні, досягнення своїх цілей і, головне, не втрачати віри в себе та свої сили.

l1

l2