Співпраця триває

Співпраця триває: іноземні студенти ДНМУ разом з кропивницькими школярами взяли участь у міжнародній веб-конференції з питань глобалізації

У Кропивницькому іноземні студенти ДНМУ та учні загальноосвітньої школи №14 разом зі школярами з Індії та Ізраїлю взяли участь у міжнародній веб-конференції.

Разом зі школярами з інших країн світу вони говорили про цілком дорослу тему - глобалізацію та своє розуміння цього процесу.

Це стало можливим завдяки освітній програмі колишнього прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера, яка носить назву Generation Global. Вона створена для того, щоб діти і молодь з різних країн світу краще розуміли один одного та ділилися знаннями і досвідом. Програма діє у 20 країнах світу. До неї може долучитися будь-яка школа, так, як це зробили учні та вчителі кропивницької школи №14, де поглиблено вивчають іноземні мови та англійську, зокрема.

Участь у програмі працює так: учні та вчителі обирають тему, яку вивчатимуть та проводять цикл занять, щоб добре підготуватися до участі у міжнародній конференції. 26 жовтня цією темою була глобалізація.

Саме тому до участі запросили іноземних студентів ДНМУ, які раніше вже знайомилися зі школярами та приймали участь у занятті до Міжнародного Дня миру. Разом з викладачами Анатолієм Сустрєтовим  та Вікторією Малюк до школи вже вдруге прийшли індійський студент Абдулла та Кейсі з Пакистану.

«Як правило обираємо роботу в період  канікул. Протокол отримуємо за тиждень до конференції», - розповідає педагог Валентина Касьяненко. У школі координатором програми Generation Global є вчитель англійської мови Наталія Щербакова. Вона готує групу дітей з різних класів до участі у конференції.

Україна представлена двома школами – з Кропивницького та Гадяча, а також до обговорення долучили ся підлітки 14-16 років з Індії та Ізраїлю. Правило проекту - вчитель завжди за кадром – демонструється результат його роботи і, звичайно, життєві позиції самих учнів.

Школярі розповіли про цілі та місію своєї школи, а також  цінності, яких притримуються у навчальному закладі. Поділилися інформацією про себе та Донецький національний медичний університет і студенти другого курсу міжнародного медичного факультету.

Далі школярі спілкувалися про те, що таке глобалізація, і як стало можливим таке явище.

«Світ стає меншим, нації ближчими, так ми стаємо громадянами світу», - сказав Еміль, учень 14 школи та представив іноземних друзів. Попередньо він розповів, що у нашому місті навчається багато іноземців і це є частиною глобалізації суспільства.

Кейсі розповіла, що вона пізнає світову культуру, навчаючись в Україні, а Абдулла сказав свою думку про те, що знання про навколишній світ починаються в першу чергу з самого себе, і тому слід бути відкритим для світу і знань про нього.

20171026 103546

20171026 103907