ПОСВЯТА У СТУДЕНТИ У МАРІУПОЛІ 2017

УРОЧИСТА ПОСВЯТА У СТУДЕНТИ НА ТРЕТЬОМУ МЕДИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (м. МАРІУПОЛЬ)

1 вересня в ПК «Молодіжний» у Маріуполі відбулося урочисте відкриття третього медичного факультету, а також посвята в студенти Донецького національного медичного університету.

Урочистості, присвячені початку нового навчального року, відкрив ректор Донецького національного медичного університету, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Ю.В.Думанський.

«Сьогодні в Маріуполі і у нас в університеті знаменна подія - ми відкриваємо третій медичний факультет у вашому чудовому місті. Все це стало можливим завдяки допомозі і підтримці міської ради, громадськості міста і перш за все мера Маріуполя Вадима Сергійовича Бойченка. Вже завтра за парти сядуть 130 студентів третього медичного факультету, а всього в цьому році студентську сім'ю нашого університету поповнили майже 700 вітчизняних студентів, майбутніх спеціалістів у галузі медицини, педіатрії, стоматології та фармації. Я хочу побажати вам тільки одного: ніколи не забувайте, що ваша професія, професія лікаря, найгуманніша. Ви завжди будете допомагати стражденним. Це все найсвятіше має залишитися з вами на все життя».

Після того, як прозвучав державний гімн України, у залі пролунала «Урочиста обіцянка студента Донецького національного медичного університету». Вони поклялися, що будуть досконально вивчати медичну науку, опановувати професію лікаря і свої знання використовувати на благо народу України. Під звуки гімну університету першокурсники одягли білі медичні халати – символ  людяності та моральної чистоти.

У своєму зверненні до студентів Ю.В. Думанський додав, що медицина - це не просто наука. Медицина - це мистецтво. Мистецтво лікування. Ректор вручив символічний ключ знань студентам і побажав успіхів у нелегкому, але цікавому навчанні.

«Сьогодні у нашому житті значна подія – віднині ми повноправні наступники та продовжувачі славних справ і традицій Донецького національного медичного університету. Ми вдячні тим, хто створив та зберіг цей вищий медичний навчальний заклад і ми будемо свято берегти та примножувати його традиції», - пролунали слова подяки від студентів першокурсників.

З вітальним словом до першокурсників звернувся міський голова Маріуполя В.С.Бойченко. «Майже рік тому ми відкрили у Маріуполі філію Донецького національного медичного університету. Тоді ми заклали капсулу до подальшого будівництва і розширення університету. Це стало одним з найважливіших подій розвитку медицини в місті. Минуло не так багато часу, а ми вже можемо привітати першокурсників, які після закінчення навчання поповнять ряди майбутніх медиків - людей найблагороднішої професії в світі». Міський голова В.С.Бойченко сказав, що, незважаючи на те, що Маріуполь завжди був містом металургів та машинобудівників, він радий і гордий того, що в місті з'явився медичний вищий навчальний заклад. «Ми вибрали шлях не тільки сильного, а й розумного і надихаючого міста і обов’язково цього досягнемо», - сказав він.

Директор з охорони праці, промислової безпеки та екології металургійного комбінату «Азовсталь» Е.В.Кисленко привітав студентів-медиків з початком навчального року і сказав про те, що металургійні комбінати Маріуполя завжди допомагали вищим навчальним закладам. Для медичного університету вже закуплені необхідні меблі та оргтехніка.

Перший проректор університету, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор П.Г.Кондратенко в своєму виступі зазначив, що ідея створення у Маріуполі медичного факультету народилася ще в кінці 70-х, початку 80-х років минулого століття, правда тоді мова йшла про відкриття факультету післядипломної освіти. І ось через без мало 40 років, ця мрія збулася! Звертаючись до першокурсників він сказав, що професія лікаря є однією з найбільш складних і відповідальних. «Життя людини - безцінне. Від вас, від ваших знань і умінь буде залежати, чи зможете ви її врятувати. Іноді лише кілька хвилин відділяють життя від смерті і саме від точних й правильних дій лікаря залежить доля людини. Любіть свою професію, любіть людей - без цього не можна стати хорошим лікарем», - сказав він. П.Г.Кондратенко вручив першокурсникам символічну залікову книжку зі сподіваннями на відмінні та добрі оцінки.

Святковий настрій створювали також виступи творчих колективів медичного університету.