Всесвітній день боротьби з раком

Студенти другого медичного факультету ДНМУ поспілкувалися з відомими онкологами напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком, що проводиться під егідою Міжнародного протиракового союзу. Напередодні студенти другого медичного факультету Донецького національного медичного університету відвідали лекцію, яку провели народний депутат України, лікар обласного онкологічного диспансеру Костянтин Яриніч та завідуючий хірургічним відділенням онкодиспансеру Юрій Скородумов.

Костянтин Яриніч зазначив, що 4 лютого весь світ звертає увагу на проблему онкозахворюваності. Є багато ефективних методів її лікування, проте єдиної теорії виникнення раку досі не існує. Народний депутат також повідомив, що у Кіровоградській області найвищий рівень захворюваності в Україні. З чим це пов’язано – сказати складно. Область знаходиться на гранітному щиті і якимось чином на жителів може впливати радіаційний фон. Але за даними українських та іноземних фахівців перевищення радіаційного фону в місті немає. В обласному центрі добувають уран, що є основою атомної енергетики. – Зупинити його виробництво означатиме зруйнувати власну економіку, - підкреслив Костянтин Володимирович. Боротися з раком у світі вже навчилися, тому на ранніх стадіях можна говорити про стовідсоткове подолання хвороби. Для боротьби з недугом на базі онкодиспансеру працює Український Центр Томотерапії з унікальним для України обладнанням.

Про онкологію як один з розділів медицини розповів студентам Юрій Скородумов та зазначив, що приємно проводити лекцію у Донецькому національному медуніверситеті, онкологічна школа якого задає напрям розвитку не лише в Україні, а й у світі. Серед причин смертності ракові захворювання є другими після серцево-судинних хвороб. Лікар також зазначив, що злоякісним пухлинам передують різноманітні хронічні хвороби. Тому потрібно слідкувати за власним здоров’ям, реагувати на сигнали організму, не допускати шкідливих звичок та повноцінно харчуватися.

Також Юрій Олексійович розповів першокурсникам про секрети власного успіху – це, перш за все, стати людиною з великої літери, вчасно визначитися з майбутньою спеціалізацією, вміти ставити перед собою високі цілі та їх досягати, а також постійно підвищувати рівень знань.

Тому бесіда з Заслуженими лікарями України, які постійно проводять унікальні онкологічні операції, допомогла студентам не лише звернути увагу на проблему онкозахворюваності, а й поставити перед собою нові життєві пріоритети.