У експертно-криміналістичному центрі

Іноземні студенти ДНМУ відвідали науково-дослідний експертно-криміналістичний центр

2 лютого у Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при МВС України побували юнаки та дівчата з Гани, Пакистану, Лівії та Єгипту. Усі вони навчаються на міжнародному медичному факультеті Донецького національного медичного університету у м.Кропивницькому. Працівники Центру проводять широкий спектр досліджень, що допомагають виявляти злочинців, розслідувати вбивства, встановлювати причини вибухів та пожеж. Також тут проводиться ідентифікація людських останків та низка інших експертиз. Детальніше про особливості роботи Центру розповів студентам під час екскурсії завідувач сектора біології Сергій Ворона.

«Метою екскурсії було ознайомлення з особливостями роботи лабораторій центру. Особливу увагу приділено відділу дослідження матеріальних речовин та виробів, де проводяться досліди за двома напрямками – хімія та біологія», - зазначила доцент кафедри патоморфології, судової медицина та гістології кандидат біологічних наук Марія Казначєєва.

Розпочали спілкування зі студентами у секторі біологічних досліджень. За допомогою ДНК фахівці можуть встановити особу загиблої людини або підтвердити причетність підозрюваних до злочину. Оглянули екскурсанти і обладнання біологічної та хімічної лабораторій. Пройшовши курс гістології у ВУЗі, студентів зацікавили практичні аспекти досліджень, особливості використання мітохондріальної ДНК, специфіка серологічного аналізу тощо. Багато питань викликали особливості дослідження волосся. Надзвичайно цікавою виявилася робота хімічної лабораторії, де досліджують наркотичні та психотропні речовини, прекурсори, нафтопродукти, спирти, проводиться експертиза вибухонебезпечних речовин.

Побували відвідувачі у секторі, що проводить балістичні та дактилоскопічні експертизи. Окремо експерти розповіли про прибори, що допомагають досліджувати місце злочину та продемонстрували як шукають сліди рук.

Центр також проводить експертизи почерку, грошей, документів. Підробку банкнот можна виявити за допомогою ультрафіолетового, інфрачервоного світла та під мікроскопом, якщо є така потреба. Студенти також дізналися про основні етапи графологічної експертизи та отримали відповіді на усі свої запитання.

Працівники сектору вибухотехнічних та пожежно-технічних досліджень нагадали студентам, що виявивши підозрілий предмет, необхідно одразу телефонувати в поліцію та продемонстрували зразки таких небезпечних знахідок.

Іноземні студенти були вражені різноманітністю сучасних методик та оснащення лабораторій та подякували працівникам Центру за цікаву розповідь. Причому, «дякуємо» звучало на різних мовах світу.

20170202 124149

20170202 122102