Студентська наукова конференція до Міжнародного дня прав людини

14 грудня на другому медичному факультеті Донецького національного медичного університету (м. Кропивницький) відбулася І наукова студентська конференція на тему «Права людини».

Наукова конференція приурочена до річниці прийняття генеральною Асамблеєю ООН Загальної Декларації Прав Людини. Тож, дата 10 грудня називається Міжнародним днем прав людини.

Проведення І наукової студентської конференції мало на меті порушити актуальні питання медичного права в Україні та стати першим кроком на шляху створення наукової спільноти в університеті.

Під час конференції студенти виступили з доповідями, що розкривали різноманітні аспекти законодавства про охорону здоровя.

Усі доповідачі наголосили на тому, що в Україні як пацієнт, так і лікар мають свої права, які захищаються низкою законодавчих актів.

Зокрема, звучали теми щодо захисту прав пацієнта та лікаря, проблем та перспектив ринку медичних послуг в Україні, особливостей страхової медицина в Україні. Розглядалося поняття і медико-правове значення лікарської таємниці. Також студенти звернули увагу на тему донорства та трансплантації органів і тканин в Україні. Озвучувалися у залі правові проблеми аборту.

Більшість студентів підготували презентації, щоб присутні краще сприймали навчальний матеріал.

Варто зазначити, що у кожного з доповідачів є свій погляд на розвиток медицини в Україні і у залі звучали пропозиції щодо змін у цій сфері.