Поїздка студентів до Тернопіля за програмою «Схід та Захід разом»

Минулий навчальний рік для студентів Донецького національного медичного університету ім. М.Горького видався по особливому важким. Довгі навчальні будні у дві зміни, успішна здача екзаменів і за хорошу працю та навчання 19 студентів отримали можливість провести два тижні разом зі студентами Тернопільского державного медичного університету ім. І. Горбачевського на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина».

3 серпня стартувала програма «Схід та Захід разом», метою якої було об’єднати студентів медичних ВУЗів зі Східної та Західної України. Програма була насичена сюрпризами – 4 екскурсії, фото-квест, вечірні ігри «Що? Де? Коли?» та «Хто зверху?», курси домедичної допомоги, тренінги з психологом та ще багато цікавого.

1

2

Після приїзду у комплекс «Червона калина» розпочалась наша перша екскурсія Тернопільским державним університетом ім.. І. Горбачевського, поспілкувалися з його ректором – професором Михайлом Михайловичом Кордою. Запитуючи в молодих людей про враження від Тернопіля, Михайло Михайлович побажав успіху та додав, що ТДМУ завжди готовий відкликнутися на допомогу.

3

Ще одним незабутнім моментом було відвідування студентами духовних святинь Тернопільщини – Зарваниці та Успенської Почаєвської лаври. У Зарваниці студенти познайомились із настоятелем храму, який провів для гостей невелику екскурсію, розповів про минуле святого місця та його унікальність, благословив молодь і подарував на згадку образи Зарваницької Матері Божої. Під час екскурсії у Почаєвський лаврі студенти молились чудотворному образу Почаєвської Богоматері. Бажаючі сцілити душу и тіло окунулись в холодне джерело святої Анни та попили цілющої води.

В усіх молитвах звучало прохання про мир та спокій на український землі.

4
5
6

Яскравим враженням для учасників проекту була поїздка у місто - легенду Кам’янець-Подільський. Студенти вишів ознайомилися з історією одинадцяти башт, кожна з яких має свою назву та дізналися, що в одній із них катували Устима Кармелюка перед відправленням на Сибір на довічну каторгу. Гуляючи містом, студенти прослухали історію місцевої ратуші та відвідали католицький собор святих апостолів Петра і Павла.

7

Після насичених екскурсій кожен вечір був по своєму особливим, адже організатори підготували прекрасну розважальну програму. Хлопці та дівчата показували свої акторське вміння, розум і талант. Чудовим подарунком ДонНМУ був виступ команди КВН «Свидетели Пирогова», у складі якої є Анатолій Мусіч та Олександр Горін, а також всіх вразила своїм вокалом студентка 4 курсу Єкатерина Єфименко.

8
9

Незважаючи на те, що було надзвичайно багато пізнавально-розважальних заходів, організатори не забули, що ми є студенти-медики та підготували курс невідкладної допомоги постраждалим. Навчання проводилиінструктор 44-го навчального центру Дмитро Андрощук, інструктори всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги Тарас Мороз та Денис Кошарський. Отже, упродовж двох днів студенти наполегливо виробляли навички надання допомоги постраждалим у різних критичних ситуаціях. Загалом навчання відбувалося на шести станціях: огляд, джгути, кровотечі та бандажі, серцево-легенева реанімація, дихальні шляхи та дихання, евакуація. Після отримання потрібних знань і навичок відбулася так звана симуляція, у якій група з декількох студентів надавала допомогу умовно постраждалим у надзвичайній ситуації.

10

Від лиця усіх учасників проекту виражаємо величезну подяку організаторам програми «Схід та Захід разом»: ректору Тернопільского державного медичного универсітету ім.. И. Горбачевського, доценту Іванні Керничній, доценту Галині Павлишин, доценту Тетяні Горпініч, старшому лаборанту Ірині Кучерук, асистенту Ярославу Кіцаку, провідному спеціалісту навчально-наукового інституту післядипломної освіти Михайлу Найді, а також керівнику Центру виховної роботи і культурного розвитку Ользі Яремчук за постійну підтримку та опіку. Окрема подяка від нас профспілковому комітету ТДМУ за чудові подарунки. Також величезний вклад у цей проект принесли активні студенти-волонтери ТДМУ, які робили перебування у НОК «Червона калина» комфортним та по своєму домашнім.

Завдяки цій поїздці студенти отримали можливість відпочити, познайомитись з архітектурними та духовними пам’ятками Тернопільщини, почерпнути нові знання та вміння, отримали незабутні враження, а головне – здобули нових друзів та майбутніх колег.

11
12