До уваги абітурієнтів

(роз’яснення МОН України)

Визначення конкурсного балу при вступі

Конкурсний бал = (бали кожного сертифіката ЗНО + середній бал атестата + бал за конкурс творчих або фізичних здібностей) × на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Коефіцієнти визначає кожен окремий виш у правилах вступу.

Згідно з умовами прийому, вагові коефіцієнти повинні становити:

• для сертифікатів ЗНО – не менше 20 % (min 0,2);

• для середнього бала атестата – не більше 10 % (max 0,1);

• для результатів конкурсу розумових і фізичних здібностей – не більше 25 % (max 0,25);

• за призове місце на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більше 5 % (max 0,05);

• за успішне закінчення підготовчих курсів вишу, обсяг навчальних годин яких становить не менше 150 аудиторних годин, а термін навчання – не менше трьох місяців, для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності – не більше 5 % (max 0,05).

Наприклад, тест 1 (0,3) + тест 2 (0,4) + тест 3 (0,2) + атестат (0,05) + бали за особливі успіхи (МАН, курси тощо) (0,05) = 1.

До конкурсного бала також входять бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до нього.

Що таке пріоритетність?

У 2017 році можна подати максимум 9 заяв до вищих навчальних закладів і не більше ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 9 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1–9). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Перед поданням необхідних документів абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Вступ поза конкурсом

До пільгового вступу допускаються:

• особи, які мають захворювання, що перешкодили їм здати ЗНО;

• діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

• особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;

• учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;

• громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) та ті, хто проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2017 року.

Які документи подавати?

Якщо ви розраховуєте на вступ за пільгами, вам доведеться подавати документи в паперовій формі (особисто до приймальної комісії). Усі інші категорії подають заяву на вступ у електронній формі. Сайт, на якому можна буде заповнити заяву про вступ, почне працювати з початку вступної кампанії – з 12 липня. У електронній формі вказуєте наступне:

• серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження, якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);

• серію та номер атестата і додатка до нього;

• номер, пін-код сертифіката ЗНО.

Для участі у конкурсі для вступу за різними формами навчання вступники подають окремі заяви.

У Міносвіти обіцяють налагодити систему електронної подачі документів, адже у 2016 році вона була перевантажена та працювала несправно, і вже продумують новий алгоритм, який не буде викликати подібних проблем. Сподіваємося, що його реалізують.

Особисто до приймальної комісії також подають заяви випускники медичних коледжів, які складають фахові вступні випробування.