Студенти ознайомилися з виставкою музею Марка Кропивницького

У ДНМУ побувала виїзна виставка музею Марка Кропивницького

15 лютого на другому медичному факультеті ДНМУ з виїзною виставкою «Від театру-балагану до мистецтва ХХІ століття» та розповіддю про історію українського театру побували працівники Меморіального музею М.Л. Кропивницького. На честь видатного драматурга названо обласний центр, площа імені Кропивницького є у Львові, вулиці названо у таких великих містах як Харків та Київ, тому студентам було цікаво познайомитися з особистістю Марка Лукича. Він був автором понад 40 пєс, писав музику, грав у виставах. У 1882 році у Єлисаветграді з вистави його трупи почалася переможна хода українського театру. Варто лише уявити яких зусиль коштувало розвивати національне театральне мистецтво на фоні тотальних заборон української мови. Нині обласний академічний музично-драматичний театр носить імя засновника Театру корифеїв. На завершення розповіді студенти подякували гостям за змістовну та нестандартну розмову, що зачепила не лише театральне мистецтво, а й історію нашого міста.

Iok 0JYiiJQ